Aktualności

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją


Czemu o tym piszemy? Bo Depresja to obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie, a stany depresyjne są jednym z najczęstszych powodów niepełnosprawności zawodowej i społecznej.

Szacuje się, że choroba ta dotyka ponad 120 milionów ludzi, ale tylko co czwarty chory szuka specjalistycznej pomocy. Depresja może objawiać się zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Do głównych objawów tej choroby należy stopniowa utrata przyjemności i odczuwanej radości życia, zostaje ograniczona aktywność życiowa, występują trudności w podejmowaniu decyzji, pojawiają się pesymistyczne myśli, nieokreślony lęk, narasta poczucie utraty sensy życia.

Niestety wciąż panuje przekonanie, że depresja nie jest chorobą, a osoba, która konsultuje się z psychiatrą cierpi na chorobę psychiczną… Niestety w wielu przypadkach nieleczona przyczynia się do samobójstw. Wiele sławnych osób zmagało się z depresją, np Jim Carrey, Woody Allen, Robin Williams, czy znany nam Zdzisław Beksiński.

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku jako środowisko medyczne w dniu walki z tą podstępną chorobą przypomina że DEPRESJA JEST ULECZALNA!

 

źródło: Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe