Aktualności

Konkurs „JESTEM BEZPIECZNY W SIECI”


Zapraszamy młodzież w wieku od 12 do 15 roku życia do udziału w konkursie „Jestem bezpieczny w sieci”!

Zadanie konkursowe:

Napisz krótkie opowiadanie (maksymalnie 3000 znaków) pod hasłem „Jestem bezpieczny w sieci”, poświęcone tematyce bezpieczeństwa w sieci.

Opowiadanie musi mieć charakter edukacyjny i powinno zawierać odniesienie do minimum jednego z haseł wykorzystywanych podczas kampanii „Cyberświadomi-Niezagrożeni”.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie internetowej:
https://lekcjeztemida.pl/konkurs-jestem-bezpieczny-w-sieci/

Hasła wykorzystane w kampanii:

Poznawaj rozsądnie -> Uważaj na nowo poznane osoby w internecie. To mogą być piękne przyjaźnie na całe życie, ale ostatecznie nigdy nie wiemy czy ta osoba jest tym, za kogo się podaje.

Broń się hasłem -> Hasło to Twój pierwszy obrońca. Nie może być proste – imię zwierzęcia czy data urodzin odpadają.

Przeglądaj z rozwagą -> Nie otwieraj linków z nieznanych źródeł. Jeżeli Twój znajomy prześle ci podejrzany link, najpierw skontaktuj się  nim prosząc o wyjaśnienie. Może okazać się, że jest to wirus a znajomy wcale o tym nie wiedział.

Chroń dane -> Czasami warto mieć sekrety, więc niech twój numer telefonu, adres zamieszkania czy to gdzie chodzisz do szkoły pozostanie Twoją tajemnicą, nie zdradzaj ich w sieci.

Nie spiesz się -> Nie działaj pod wpływem impulsu. Jeśli dostaniesz wiadomość o tym, że twój komputer jest zawirusowany, SMS-a z prośbą o dopłatę do paczki nie działaj pochopnie. Zweryfikuj czy te wiadomości są prawdziwe.

Powiedz rodzicom -> Pamiętaj, że w sieci nikt nie jest anonimowy i nikt nie ma prawa cię wyzywać, ani obrażać, czy kłamać na Twój temat w internecie. Jeżeli jesteś ofiarą cyberprzemocy, nie bój się poinformować rodziców lub inne osoby, którym ufasz. 

Czas trwania konkursu:

Konkurs trwa od dnia 28.06.2022 do dnia 19.07.2022 roku, do godz. 18.00.

Jak dokonać zgłoszenia?

Zgłoszenie konkursowe należy przesłać na adres e-mail Organizatora (info@altumpomoc.pl).

Pamiętaj, aby koniecznie wraz ze zgłoszeniem przesłać skan podpisanej zgody Twojego opiekuna prawnego.

Formularz zgody wraz z Regulaminem konkursu znajdziesz na stronie: https://lekcjeztemida.pl/konkurs-jestem-bezpieczny-w-sieci/

Rozstrzygnięcie konkursu:

Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Organizatora zgłoszeń do dnia 31.07.2022r.

Zapraszamy do udziału!

Organizator: Fundacja Altum