Aktualności

Oszustwo „na policjanta”. Bądź ostrożny!


Telefony od osób podających się za funkcjonariuszy Policji, prokuratora czy pracowników banków, którzy dzwonią do ludzi starszych z informacją, że ich oszczędności są zagrożone, to jedna z metod wyłudzeń stosowana przez oszustów. Oszuści modyfikują swoją historię w taki sposób, aby była jak najbardziej wiarygodna, a zarazem skuteczna. Apelujemy do mieszkańców o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Nie dajcie się oszukać.

Dzisiaj na terenie powiatu sanockiego policjanci odnotowali zgłoszenia dotyczące próby oszustwa. Schemat działania za każdym razem był podobny. Do mieszkańców dzwonił mężczyzna podając się za policjanta i informował, że ich oszczędności mogą być zagrożone. Na szczęście zgłaszający nabrali podejrzeń i przerwali rozmowę. O próbie oszustwa poinformowali Policję.

Policjanci przypominają:

W trakcie rozmów ze swoimi bliskimi przypominajmy o konieczności wspólnego dbania o bezpieczeństwo, ustalmy zasady kontaktu ze sobą, czy wzajemnej pomocy, tak aby oszuści nie mogli wprowadzać ich w błąd i narazić na szkodę. Zachowanie ostrożności pozwoli uchronić seniorów przed utratą oszczędności.

Źródło: KPP Sanok