Aktualności

Spotkanie na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa ze strażakami jednostki OSP KSRG w Bukowsku


W dniu 18 marca 2022 r. w remizie Ochotniczej  Straży Pożarnej w Bukowsku miało miejsce spotkanie dzieci grupy niebieskiej ze Szkoły Podstawowej w Bukowsku ze strażakami, którego tematem było przybliżenie uczniom pracy strażaków i zasad bezpieczeństwa w kontakcie z ogniem.

Druhowie Jerzy Rakoczy, Tomasz Kamyk i Leszek Łuszcz z wielką pasją opowiadali o pracy strażaków, pokazywali sprzęt, umundurowanie.Dzieci były pod wielkim wrażeniem pracy i zadań strażaków. Uczniowie dowiedzieli się, jak trudna jest praca strażaka i jednocześnie bardzo niebezpieczna. Poznali zdania i obowiązki druhów oraz jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Dzieci dowiedziały się, że strażacy oprócz gaszenia pożarów, wzywani są także do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew oraz ratują zwierzęta.

Szczególne emocje dzieci wzbudziła możliwość wejścia do wozów bojowych jednostki. Na koniec wizyty dzieci  z wielkim zapałem i entuzjazmem odpowiadały na pytania zadawane przez panów strażaków. Egzamin zdały śpiewająco. W nagrodę każde dziecko otrzymało medal i kubek, na którym były wypisane imiona dzieci oraz misie i odblaski. Był też czas na przeczytanie opowiadania Czesława Janczarskiego: „Jak Wojtek został strażakiem” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, oraz przypomnienie numerów alarmowych, potrzebnych w sytuacjach kryzysowych.

Panowie strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a  spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie uczniowie wraz z panią Beatą Kocaj podziękowały panom strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach.

Spotkanie zorganizowane zostało przez jednostkę OSP KSRG Bukowsko we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Bukowskiej.

Upominki dla dzieci sfinansowano ze środków jednostki OSP w Bukowsku oraz Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.