Walcz z uzależnieniem. Sięgnij po pomoc!


Wiele osób na świecie zmaga się z uzależnieniami. Uzależnienie to silne pragnienie zażywania substancji psychoaktywnej bądź wykonywania jakiejś czynności, zdobywanie jej w wystarczającej ilości i silna skłonność do wznowienia zażywania po przerwie w zażywaniu.

Co raz częściej ze zjawiskiem uzależnienia zmaga się młodzież. Początek jest zawsze podobny. Dla zabawy, poprawienia humoru, odprężenia. Narkotyki, alkohol i inne używki często bywają nieodłącznym elementem każdej imprezy. Nawet nie wiesz kiedy, zaczynasz się uzależniać. Coraz częściej myślisz o używkach i szukasz okazji do ich spożycia, a stąd już tylko krok do poważnych problemów. Z nauką, pracą, relacjami z innymi, ze zdrowiem. Negatywnych skutków uzależnień są setki. Co gorsza, uzależniają nie tylko używki, ale też internet, zakupy czy praca.

W przypadku uzależnień kogoś z Twoich bliskich, pomocy możesz szukać w Głównym Inspektoracie Sanitarnym pod numerem infolinii 800 060 800, gdzie dowiesz się o negatywnych skutkach i sposobach leczenia uzależnień.

Jeśli jesteś dzieckiem lub nastolatkiem skorzystaj z telefonu zaufania: 116 111, lub wejdź na stronę 116111.pl. 800 100 100 to infolinia dla rodziców i nauczycieli, którzy szukają pomocy dla swoich podopiecznych.

Zobacz i udostępnij poniższy spot. Zapraszamy Cię na stronę internetową swiadomibezpieczni.pl. To kompendium wiedzy na temat zagrożeń, prawidłowych reakcji oraz danych instytucji z powiatu sanockiego, które udzielają pomocy.

Fundusz Sprawiedliwości – pomagamy osobom pokrzywdzonym przestępstwem www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z całodobowej Linii Pomocy Pokrzywdzonym: +48 222 309 900
lub skontaktuj się mailowo: info@numersos.pl.


Spot został zrealizowany w ramach realizowanego przez Towarzystwo Pomocy Ziemi Bukowskiej projektu „Świadomy więc bezpieczny” sfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.