Aktualności

Sprzedajesz w sieci – uważaj na internetowych oszustów


Wiele osób, zarówno kupuje, jak i sprzedaje towary w Internecie. Pamiętajmy jednak o tym, że sieć do swoich celów wykorzystują także oszuści, którzy zrobią wszystko, aby przejąć nasze pieniądze. Bez względu na to, czy sprzedajemy, czy też kupujemy w sieci, zawsze bądźmy ostrożni i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. 

Bez względu na to, w jakiej roli występujemy podczas korzystania z internetowych zakupów, zawsze musimy zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Mechanizm działania oszustów polega najczęściej na tym, że fałszywy nabywca, po skontaktowaniu się ze sprzedającym, wyraża chęć szybkiego kupna wystawionego na portalu przedmiotu. Następnie wysłała link sprzedającemu, w celu odebrania rzekomo wpłaconych pieniędzy. Sprzedający klika w podany link, a następnie postępuje zgodnie z podaną instrukcją. Po sprawdzeniu stanu konta, okazuje się, że zamiast wpływu na konto, pieniądze z niego zniknęły.

Uwaga! Jeśli sprzedajesz w sieci, nigdy nie korzystaj z przesłanych linków!

Pamiętaj – oferując towar do sprzedaży, nie podawaj więcej danych niż te, które są niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Weryfikuj, kto i co do Ciebie pisze. W sieci nie brakuje nieuczciwych osób, które oszukując, w łatwy i szybki sposób chcą osiągnąć zysk.

źródło: KPP Sanok