Aktualności

STOP PRZEMOCY WOBEC DZIECI!


Znaczącym wsparciem dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, bliskich i świadków jest Fundusz Sprawiedliwości. Współpracujący z Funduszem Sprawiedliwości specjaliści posiadają cenne doświadczenie w pracy z dziećmi. Gwarantują udzielenie szerokiej pomocy, dzięki której możliwe jest wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji.

Nie możemy być obojętni na żadne akty przemocy. Musimy szybko reagować na każdy przejaw agresji. To od naszej decyzji może zależeć czyjeś życie.

STOP PRZEMOCY WOBEC DZIECI!

W centrum zainteresowania Funduszu Sprawiedliwości zawsze były dzieci i młodzież – jako grupa najbardziej narażona na pokrzywdzenie przestępstwem, która ze względu na swój wiek, nie potrafi się sama obronić. Często nawet nie wiedzą jak.

Każde dziecko niezależnie od wieku, ma prawo do szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa, otoczone miłością, szacunkiem i wsparciem.

Szarpanie, bicie, wyzwiska – tak nigdy nie powinna wyglądać rzeczywistość żadnego dziecka. Nikt, nawet najbliższe osoby, nie mają prawa stosować wobec dziecka jakichkolwiek form przemocy. Dzieci i młodzież oczekują od dorosłych pomocy. Nie zasługują na bycie krzywdzonymi przestępstwem.

Odrażające zbrodnie na dzieciach nie mogą się powtarzać!

Róbmy wszystko, aby przerwać spiralę przemocy wobec najmłodszych. Widzisz, że Twój mały sąsiad ma siniaki na całym ciele? Jego rodzice tłumaczą obrażenia znów tym, że się przewrócił na rowerze/w parku/ w domu/na schodach? Po raz kolejny słyszysz płacz dziecka za ścianą?

Dziecko z Twojego otoczenia może być krzywdzone. Nie odwracaj wzroku. Nie udawaj, że nie słyszysz krzyku zza ściany. To jest wołanie o pomoc.

Po zrobieniu pierwszego kroku (przyznaniu, że dziecku dzieje się krzywda), zrób drugi. Dzięki temu możesz powstrzymać tragedię!

Fundusz Sprawiedliwości pomaga dzieciom i dorosłym!

Każda osoba pokrzywdzona przestępstwem, świadek oraz osoba im najbliższa ma zagwarantowaną bezpłatną pomoc w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

Na terenie całej Polski działa 305 miejsc świadczenia pomocy (ośrodków i lokalnych punktów osobom pokrzywdzonym przestępstwem), w których można uzyskać wsparcie. Sprawdź wykaz punktów:

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

Osoby pierwszego kontaktu oraz specjaliści współpracujący z ośrodkami – psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy, prawnicy – zostali odpowiednio przygotowani oraz posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą pokrzywdzoną przestępstwem. Mali beneficjenci Funduszu Sprawiedliwości, w zależności od potrzeb i osobistej sytuacji, mogą również liczyć na pomoc rehabilitacyjną i materialną, która pomoże im normalnie funkcjonować.

LINIA POMOCY POKRZYWDZONYM

Chcesz z kimś porozmawiać o swoim problemie, ale wstydzisz się przyjść do placówki?

Do Waszej dyspozycji oddajemy całodobową Linię Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem (222 309 900), za pośrednictwem której można otrzymać szybką pomoc psychologiczną i prawną. Do kontaktu z Funduszem Sprawiedliwości służy również specjalna skrzynka pocztowa info@numersos.pl.

W ramach Infolinii uruchomiliśmy również specjalny chat i możliwość skontaktowania się ze specjalistami za pomocą dedykowanego formularza:

https://www.numersos.pl/index.php/pl-pl/

POMAGAMY!

Najważniejsze – nie bój się reagować, kiedy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci.
Nie bój się prosić o pomoc, jeżeli zostałeś skrzywdzony.
Którą formę kontaktu z nami wybierasz?

Zadzwoń!

Całodobowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym – 222 309 900
Ogólny numer alarmowy – 112

Napisz!

info@numersos.pl
chat: https://www.numersos.pl/index.php/pl-pl/

Źródło: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl