Aktualności

Wielkanocny Konkurs Plastyczny „Nie daj się zrobić w jajo”. Zapraszamy do udziału!


Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej oraz Wójt Gminy Bukowsko zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół Gminy Bukowsko do udziału w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym „Nie daj się zrobić w jajo. Bezpieczne Święta Wielkanocne”.

Święta Wielkanocne to czas, w którym odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym naszym bezpieczeństwie. Brawurowa jazda lub nieuważność na drodze, wzmożona działalność cyberprzestępców chcących wyłudzić nasze osobiste dane, kieszonkowcy w sklepach, to jedynie część zagrożeń na które możemy być narażeniu w tym czasie.

Aby Święta Wielkanocne były bezpieczne i upłynęły nam w spokoju duchowym, bądźmy uważni i ostrożni.
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej organizując konkurs plastyczny w tym okresie pragnie popularyzować i utrwalić wiedzę z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom  oraz zachęcić do poznania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, bezpieczeństwa na drodze, w sklepie ipt. Poprzez artystyczną kreację dzieci i młodzież mają okazję zaprezentować swoją twórczość szerszemu odbiorcy w trakcie Kiermaszu Wielkanocnego oraz promować właściwe postawy i minimalizować zagrożenia.

Konkurs na plakat wykonany w dowolnej technice oceniony zostanie w 4 kategoriach wiekowych Przedszkole: 3-5 latki, Szkoła Podstawowa: 0-III, IV-VI, VII-VIII.

Komisja konkursowa powołana przez Organizatora oceniać będzie:

Prace konkursowe należy dostarczyć do sekretariatu Urzędu Gminy Bukowsko w nieprzekraczalnym terminie do 22 marca (środa) 2023 roku w godzinach od 7:00 do 15:00.

Autorzy najlepiej ocenionych prac nagrodzeni zostaną nagrodami rzeczowymi i dyplomami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Kiermaszu Wielkanocnego w dniu 26 marca 2023 r. 

Już dziś zapraszamy Państwa do udziału Kiermaszu Potraw i Ozdób Wielkanocnych podczas, którego będziemy mieli okazję skosztować wielkanocnych przysmaków i zaopatrzyć się w wielkanocne ozdoby. W trakcie Kiermaszu odbędą się także Targi Natury, Zdrowia i Urody.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM konkursu.


Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Świadomy więc bezpieczny”.