Aktualności

Zatrzęsienie oszustw w Sanoku! Kilkanaście prób wyłudzeń


Tylko dzisiaj (18 grudnia) sanoccy policjanci odebrali kilkanaście zgłoszeń o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na policjanta. Policjanci – ci właściwi – apelują o rozwagę i czujność. Policjanci nie przyjmują żadnej gotówki oraz nie pośredniczą w transakcjach. Bezpieczeństwo seniorów leży także w naszych rękach.

Oszuści wyspecjalizowali się w wielu metodach wyłudzania pieniędzy głównie od seniorów. Prowokują rozmowy w ten sposób, aby to senior przekazał oszustom jak najwięcej informacji. Często to seniorzy pierwsi podają imię osoby – członka rodziny, który miałby być pokrzywdzonym, sprawcą wypadku itp. Kolejno proszą o potwierdzenie, że senior dysponuje określoną gotówką. Jeśli wszystkie te dane zostaną przez osobę oszukiwaną potwierdzone, przestępcy przechodzą do kolejnego działania. Umawiają spotkanie, na którym rzekomy policjant miałby odebrać od seniora gotówkę.

Policjanci przypominają, że nie pośredniczą w żadnych transakcjach, nie odbierają gotówki oraz nie proszą o żadną materialną pomoc. W przypadku otrzymania takiego telefonu, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją.

Policjanci proszą także, aby zadbać o swoich starszych rodziców czy dziadków, ponieważ mogą oni być nieświadomi prób oszustwa i wyłudzeń.